Ana Sayfa/Genel/Termal Suların Özellikleri

Termal Suların Özellikleri

Ben burada birçok analiz sonucunun kimyasal açılımı yerine, kaplıca suyunu evimizde kullandığımız banyo suyundan farkından ve ihtiva ettiği zengin mineral ve gazlardan bahsedeceğim.
Normal bir şişe suyu üstündeki etikette yazılı onlarca özelliklere ilave olarak kaplıca sularında çok zengin mineraller, gazlar hatta bazen radyoaktif bulunur. İşte kaplıca suyunun bu özellikleri suyun sıcaklığı ile gevşeyen ve genişleyen deri dokusundan vücuda nüfus eder ve kas, kıkırdak ve kemiklerimizin tedavisine yardımcı olur.
Bu suların değişiklik arz eden bazıları da içilerek sindirim ve üriner sistemde bulunan birçok rahatsızlığa ( hazımsızlık, kabızlık, parazit, böbrek taşları, idrar yolları iltihapları gibi ) fayda sağlar. İçtiğimiz maden su ve sodaları da aslında soğuk kaplıca suyudur.

» TERMAL SULARIN SICAKLIĞI:
İnsan vücudu 36 derecedir. İdeal kaplıca suyu ise 40 – 44 derecedir. Kaplıca suyunun derecesinin 80-90 olması o suyun kalitesini göstermez. Zira bu derecedeki bir suya girilemez. Soğutulması gerekir. Eğer bu sular teknik bir sistemle soğutulmaz, havuzda içine soğuk su katılarak veya bekletilerek soğutulursa, suda bulunan birçok mineral ve gaz kaybolur. Bu da o kaplıca suyunun faydasını içine kattığınız soğuk su oranında azaltır. Yine aynı şekilde kaplıca sularının bekletilerek soğutulması da o suyun ihtiva ettiği birçok mineral ve gazın kaybolmasına sebep olur. Açılan bir sodanın yarım saat sonra içilemeyeceği veya sodaya su katılamayacağı gibi.

Eylül 8th, 2014|Genel|2 Comments

2 Comments

  1. Ulvi Durmuş 17:22 de 19 Temmuz 2017 - Yanıtla

    İki yıldır kaplıcanızdan yararlanıyorum ve çok memnunum. Verilen hizmet beklediğim gibi kaliteli, çok teşekkür ediyorum.

  2. Adem dogruca 17:37 de 18 Nisan 2018 - Yanıtla

    Termal suyu tam manasi ile nimettir.para oduyorum diledigim gibi harcarim gibi bir zihniyetle israf ederseniz,atideki nesile fazla birsey birakmamis oluruz…

Siz de fikrinizi belirtin

Termal Suların Özellikleri | Afyon Termal Otel, Afyon Apart Villa Otel